fbpx

Webinář O hranicích ve výchově II.: Praxe v každodenních aktivitách

Pokračování webináře O hranicích ve výchově – tentokrát jdeme do ještě větší (vaší) praxe. 

Sdílely jste se mnou některé každodenní situace, ve kterých pořád hledáte ten svůj balanc, ve kterých hledáte samy sebe, svou vlastní hranici. 

S tím vám pomůžu! ♥

Ve webináři podrobně rozeberu všechny možné úhly pohledu na sourozeneckou žárlivost, čištění zubů, kojení a odstav, společné hraní si s dítětem, screen time a pohádky, (ne)oblékání dětí a odchody ze hřišť. 

Ukážu vám, jak si chráním své vlastní hranice a jak je komunikuju s okolím, které mi dává nevyžádané rady.

Neřeknu vám, co je a není správně. 

Na to si přijdete sami, protože jste jediní, kdo to ví.

Sdílely jste se mnou témata, která ve webináři rozebírám a vaše zprávy většinou začínaly:

Co mám dělat, aby…”

“Jak to mám říct, aby to pochopil?”

“Co když prostě nechce a já myslím, že je to třeba?”

Často si totiž myslíme, že efektivní komunikování hranice znamená to, že řekneme “ne” a druhá strana s tím bude v pohodě. Takhle to možná funguje u dospěláků… i když? U dětí je zcela přirozené a z hlediska vývoje i správné, že často přicházejí silné emoce. Je to normální a zdravá reakce dítěte, když cítí smutek, vztek nebo jakoukoliv nelibost. Můžeme to brát jako příležitost se s emocemi naučit pracovat.

Ve webináři vás inspiruju k tomu, abyste žily sebe a nebály se to komunikovat nahlas.

Dám vám pár mých tipů na tuhle komunikaci, konkrétní věty, kterými se můžete inspirovat, když vám na jazyk nepůjdou ty “správná” slova. Tím slovem “správná” mám na mysli to, jak nezraňujícím způsobem vyjádřit svou hranici. Mým záměrem je, abyste činily vědomá a informovaná rozhodnutí, abyste se nebály tyhle rozhodnutí měnit, abyste zkoušely, co vám sedí a hledaly (se). Když totiž víme, co a proč děláme, tolik o sobě nepochybujeme a to nám samo o sobě přinese velkou úlevu a lehkost do života.

Nákupem získáte:
– video záznam webináře (1 hod), který vám zůstane napořád
– prezentaci ke stažení a k vytisknutí
– inspiraci na řešení a komunikaci konkrétních každodenních situací – žárlivost mezi sourozenci, čištění zubů, kojení/odstav, společné hraní si s dítětem, screen time a pohádky, (ne)oblékání dětí, odchody ze hřišť a vymezování vlastních hranic vůči okolí, které nám dává nevyžádané rady.

Kdo je ta holka, která se učí brečet?

Jmenuji se Tereza a už třetím rokem prezentuji samu sebe – to, jak přemýšlím, co cítím a jak se svou rodinou žiju, na IG profilu „Velký holky nebrečí“.

Jsem digitální tvůrce, influencerka, lektorka efektivního rodičovství, partnerka, máma čtyřleté holčičky. A především jsem JÁ a snažím se mezi tím vším hledat ten správný balanc.

Věnuji se samostudiu v oblastech seberozvoje, emoční inteligence, vědomých vztahů, dětské psychologie a respektující výchovy. Prošla jsem také výcvikem kurzu Respektovat a být respektován a Výchovou bez poražených.

 

Holčička mě přivedla k mému poslání, kterým je autenticky sdílet naší cestu rodičovstvím a inspirovat ostatní. 

Chci vás inspirovat k tomu, abyste viděli smysl v tom, začít vychovávat děti jinak, než je zvykem a nebáli se následovat svou intuici. Pokouším se bořit všechny mýty a stereotypy klasické výchovy.

Protože jedině tím, že začneme sami u sebe, můžeme měnit budoucí generace a vytvářet společně nový, svobodnější a bezpečnější svět. 

Proč zrovna hranice?

Jeden z klíčů k naší spokojenosti je to, když dokážeme naše hranice vnímat,  efektivně je hlídat a chránit. Když umíme říkat “ne”. 

Právě prostřednictvím našich vlastních hranic dokážeme žít všichni pospolu a mít uspokojené všechny naše potřeby (nebo v náročných období aspoň ty potřeby, které jsou pro nás nejdůležitější). 

A abychom vedli co nejspokojenější rodinný život, považuju za klíčové, ukotvit se v tom, kde a proč vnímáme svou vlastní hranici. Ukotvit se v tom, co je ještě naše a co už patří našim dětem?

Chci koupit webinář O hranicích ve výchově II. za 549 Kč/24 EUR.