fbpx

Webinář O hranicích ve výchově I.: Udělej si konečně jasno v tom, která pravidla (ne)dávají smysl

Opravdu děti potřebují pevné hranice?

Musíme být ve výchově důslední? 

A co to vůbec jsou ty hranice? Jak je poznat? Jak je efektivně komunikovat a chránit? Kdy už je třeba omezit, limitovat nebo přesměrovat chování našich děti? A co když to ostatní dělají jinak, než my?

Řešíte doma stále dokola úklid, jídlo, dětskou agresivitu, zraňování citů, půjčování hraček, apod.?

Pojďte si společně se mnou udělat jasno v tom, která pravidla (ne)dávají smysl. 

Vsadím se, že všichni, kdo jsme tady, chceme vychovat sebevědomé, soucitné děti, které ovládají mediaci (to je termín pro způsob pokojného řešení sporů a konfliktů, jejichž cílem je dohoda), které umí kreativně řešit problémy, které se umí samy za sebe postavit, promluvit nahlas a vyjádřit všechny svoje pocity vhodným a nezraňujícím způsobem. 

Součástí téhle výchovy je i práce s hranicemi. Ba dokonce bych řekla, že to je jedna z těch nejdůležitějších částí!

O hranicích s dětmi můžeme mluvit v podstatě od narození. Malá miminka jsou velmi dobře napojena na svá vlastní těla a dávají nám jasně najevo, co se jim líbí a co ne. Chrání si svoje hranice. My jsme to jako děti také dělaly. Jen jsme to potom pod vlivem výchovy našich rodičů, dělat přestaly. A teď je pro nás těžké vzpomenout si.

 Díky webináři: 

  • pochopíš, co jsou to hranice a k čemu slouží,
  • dostaneš inspiraci k tomu, podle čeho se můžeš sebevědomě rozhodnout, zda už je třeba omezit, limitovat nebo přesměrovat chování  tvého dítěte,
  • dozvíš se možné způsoby, jak řešit konflikty potřeb a vybereš si ten, který ti dává největší smysl,
  • vyzkoušíš mých 9 konkrétních tipů pro efektivní práci s hranicemi,
  • budeš vědět, co můžeš dělat, když už prostě teď “nemáš kapacitu”.
Vyvrátíme si také několik výchovných mýtů a paradoxů a bude to také o emocích! Protože emoce jsou život ♥ 

Nákupem získáš:
– video záznam webináře (1 hod 10 min), který ti zůstane napořád
– prezentaci ke stažení a vytisknutí
– inspiraci na řešení konkrétních situací (týkajících se úklidu, jídla, volné hry, dětské agresivity, zraňování citů. apod.)

 

Kdo je ta holka, která se učí brečet?

Jmenuji se Tereza a už třetím rokem prezentuji samu sebe – to, jak přemýšlím, co cítím a jak se svou rodinou žiju, na IG profilu „Velký holky nebrečí“.

Jsem digitální tvůrce, influencerka, lektorka efektivního rodičovství, partnerka, máma čtyřleté holčičky. A především jsem JÁ a snažím se mezi tím vším hledat ten správný balanc.

Věnuji se samostudiu v oblastech seberozvoje, emoční inteligence, vědomých vztahů, dětské psychologie a respektující výchovy. Prošla jsem také výcvikem kurzu Respektovat a být respektován a v současné době se účastním kurzu Výchovy bez poražených.

 

Holčička mě přivedla k mému poslání, kterým je autenticky sdílet naší cestu rodičovstvím a inspirovat ostatní. 

Chci vás inspirovat k tomu, abyste viděli smysl v tom, začít vychovávat děti jinak, než je zvykem a nebáli se následovat svou intuici. Pokouším se bořit všechny mýty a stereotypy klasické výchovy.

Protože jedině tím, že začneme sami u sebe, můžeme měnit budoucí generace a vytvářet společně nový, svobodnější a bezpečnější svět. 

Proč zrovna hranice?

Jeden z klíčů k naší spokojenosti je to, když dokážeme naše hranice vnímat,  efektivně je hlídat a chránit. Když umíme říkat “ne”. 

Právě prostřednictvím našich vlastních hranic dokážeme žít všichni pospolu a mít uspokojené všechny naše potřeby (nebo v náročných období aspoň ty potřeby, které jsou pro nás nejdůležitější). 

A abychom vedli co nejspokojenější rodinný život, považuju za klíčové, ukotvit se v tom, které momenty s našimi dětmi jsou pro nás úplně v pohodě (i když pro okolí třeba ne?) a kdy děti nemusíme vůbec omezovat a ve kterých momentech už je třeba usměrnit jejich chování (omezit, limitovat, přesměrovat). 

Jak to udělat s respektem k nim i k sobě?

Pojď si se mnou vzpomenout na to, co už dávno víš ♥

Chci koupit webinář O hranicích ve výchově I. za 549 Kč/24 EUR.