Právě si prohlížíte Cože, těhotná?
těhotenství

Cože, těhotná?

Když jsem byla mladší, zdály se mi vždycky noční můry o tom, že si dělám těhotenskej test a je nečekaně pozitivní. Po každým takovým snu jsem si říkala: tohle ne, tohle se mi prostě nemůže v životě stát. Postavit mě před tak složitý rozhodování. Haha a jasně, že stalo. Naštěstí mi bylo 26 a měla jsem vedle sebe člověka, u kterýho jsem si byla jistá, že je to to pravý ořechový. Ta pravá láska, o který každej mluví. Moje spřízněná duše. Byli jsme spolu tehdy jen něco málo přes 2 roky. Náš detailnější příběh si můžeš přečíst ve výběrech na mým instagramu.

Vysazení hormonální antikoncepce

Zhruba týden před otěhotněním jsem vysadila hormonální antikoncepci, kterou jsem brala snad 6 let. Byl tehdy boom, že antikoncepce je strašný zlo (to nepopírám). Já to do tý doby vůbec neřešila (stejně jako spoustu dalších věcí), antikoncepce mi vyhovovala. Něco mě ale tehdy osvítilo (mám za to, že už se asi přihlásila holčička o slovo :)) a já si řekla, že už to dál nechci brát. Že zkusíme používat kondom. Vždyť to tak dělá spousta lidí a nikdo neni těhotnej! 

Je duben 2018 a stojíme před lékárnou v Praze na Andělu, kousek od našeho malýho krásnýho předraženýho bytu, kterej jsme měli v nájmu. Říkám Vojtovi: tak co, vyzvednu ještě poslední balení prášků nebo už ne? Vojta: nechám to na tobě. 

Vidím to jako dneska. Intuičně jsem se rozhodla už antikoncepci nekoupit, nasedli jsme na tramvaj a jeli jsme domů. 

Když jsem asi za 3 týdny nedostala menstruaci, přisuzovala jsem to tomu, že jsem přestala brát po tolika letech prášky. Všechny kámošky to tak měly, že jo. Nedostala jsem ji ani další měsíc. Nic divnýho, to se srovná. Jeli jsme s tehdejší prací na týdenní školení na Dolní Moravu. S holkama jsme tam po večerech docela slavily 🙂 a mně ráno hrozně otýkaly kotníky. Bylo vedro, to je určitě z toho. 

chlazení nateklých kotníků na školení 🙂 

Balíme kufry a mám divně dlouhou kocovinu

Po školení nás čekaly 3 týdny dovolené. Měli jsme zrovna sbalený kufry, že vyrazíme někam do zahraničí na dobrodrůžo. Na prosinec jsem byla domluvená v práci, že tam skončím a chtěli jsme vycestovat dlouhodobě. Ještě jsme s Vojtou navštívili festival a když jsme se z něj vrátili, bylo mi pořád nějak blbě. Hodně divně blbě. 

festival Votvírák červen 2018 , mimochodem – jeli jsme tam slavit naší svobodu, že ještě nemáme svatbu ani dítě, hahaha 🙂

Trochu dlouhá kocovina, říkám si. Volám mamce, že mi je strašně zle. Udělej si těhotenskej test. Proboha, proč bych si dělala test? Nalomila mě a tak jsme ho ten večer koupili. Nevěděla jsem ani, jak se používá :).

První těhotenskej test v životě

To už jsem začala bejt trochu nervózní. Vojta v naprostým klidu. Ležíme u televize a já jdu na záchod. Zkusím si teda udělat ten test, no… Jen jsem mrkla na ten papírek, viděla jsem, jak tam celkem zřetelně nabíhá i ta druhá čárka. Zachvátila mě panika. Jdu za Vojtou a říkám nervózně: prosím tě, dojdi se tam podívat na ten výsledek, já nemůžu. 

Vojta zamlaská, protože je zrovna fotbal a nechápe, co vyvádím :). Jde do koupelny. A je ticho. Je dál ticho. Další ticho. Pak se ozve: a kolik že ta má bejt těch čárek? 

Jdu za ním. Vidím dvě čárky jak bejk. Rozklepu se a začínám brečet. Já, která nikdy nebrečím. Volám mamce (která pracuje celej život ve zdravotnictví) a urputně se jí snažím přesvědčit o tom, že ten test udělal chybu. Že to přece není možný, nemůže bejt. Mamka se směje, nechápu. Pokládám telefon s tím, že zítra zajdeme pro další test. 

edit: Mamka se smála, protože byla v šoku. Celou noc pak kvůli tomu nespala. Prej se jí honily v hlavě myšlenky: vždyť to je pořád dítě, vždyť to ještě vůbec nechtěla. 

Počkáme ještě do zítra, říkáme si s Vojtou. Koukáme do zdi. Jdeme spát. Nejde mi usnout. Přijdu si jak v tom zlým snu, jenže mi pomalu začíná docházet, že to je realita. Že fakt asi budeme mít dítě. Sahám si na břicho a navazuju první kontakt s holčičkou: jestli tam opravdu jsi, neboj se, my to spolu všichni zvládneme. A někdy nad ránem usínám. 

Tento příspěvek má 2 komentářů

  1. Mamka.

    To je tak krásně napsany🥰🥰🥰

Diskuze je uzavřena